O firmie

O WEXLU

Pomysł na firmę windykacyjną narodził się jeszcze w trakcie studiów, kiedy to po jednym z wykładów wraz kolegami ze studiów poruszyliśmy temat „złodziei i oszustów” (śmiech). To był moment, w którym uświadomiłem sobie, że jest to rynek niezagospodarowany, a większość osób nie zna swoich praw. Wówczas podjąłem decyzję o założeniu kancelarii i rozpoczęciu życia, jako przedsiębiorcy.

Początki nie były łatwe.

Jako młody chłopak pożyczyłem od rodziców pieniądze na zakup telefonu z faksem i 1 lutego 2003 roku założyłem Kancelarię Windykacyjną „WEXEL”. Całą firmę zacząłem budować w moim domu rodzinnym, a dokładnie w moim pokoju, w którym na środku na podłodze stał ten faks. Tak się zaczęło szukanie pierwszych klientów na windykację. Dzwoniliśmy i wysyłaliśmy oferty. Wtedy też dowiedzieliśmy się, że w Bielsku-Białej funkcjonuje nieco inna windykacja. Zajmowali się nią tzw. ludzie spod ciemnej gwiazdy. Szybko wyperswadowali nam, że to oni zajmują się tym biznesem.

To był ten moment gdzie chcieliśmy zrezygnować. Po nieprzespanej nocy, spotkaliśmy się rano na naradę. Wtedy napisaliśmy pierwsze pisma. Jedno, drugie, trzecie wezwanie do zapłaty i pierwszy pozew. Po pewnym czasie okazało się, że takie firmy „spod ciemnej gwiazdy” szybko powstawały, ale jeszcze szybciej się zamykały. Po tych doświadczeniach udowodniliśmy sobie, że nie tylko siłą można windykować. Wręcz przeciwnie. Skuteczność tkwiła w mądrych i przemyślanych działaniach prawnych.

Teraz największą satysfakcję mam z uświadamiania moich klientów, skąd mogą odzyskać pieniądze. Często nie zdajemy sobie sprawy ile pieniędzy mamy wśród swoich kontrahentów. Ze względu na emocjonalną więź nie liczymy ich i nie chcemy dochodzić należności. Najczęściej są to koledzy, przyjaciele i rodzina.

Kancelarie Windykacyjne WEXEL zostały stworzone, aby takie sprawy prawnie poukładać i skutecznie wpływać, na to aby pieniądze skierowane zostały do ich właścicieli. Są to dla nas sprawy w pewnym sensie ambicjonalne – nasza skuteczność determinuje wysokość naszej prowizji, stąd po naszej stronie zawsze możemy zagwarantować pełne zaangażowanie i koncentracje na rozwiązaniu problemu.

Maciej Cygan

WEXEL KANCELARIE WINDYKACYJNE

Nie zwlekaj, zadzwoń już teraz!

Wexel

Kontakt

ul. Wałachowej 25

43-300 Bielsko-Biała

+48 517 021 811

+48 (33) 816-11-11

wexel.cygan@wp.pl

Formularz kontaktowy

Masz jakieś pytania? Napisz do nas już teraz!

1 + 11 =

 

Bielsko-Biała

ul. Wałachowej 25
43-303, Bielsko-Biała
Tel: +48 (33) 816-11-11
Kom. +48 517 021 811
e-mail: wexel.cygan@wp.pl

 

Kraków

Szlak 65
31-153 Kraków
e-mail: biuro@wexel.pl